Найстаріші чемпіони олімпійських ігор у світі

Вікові спортсмени брали і беруть участь в Олімпіадах у різних видах спорту. Є чемпіони, які потрапили до числа найстаріших учасників ігор. Не побито рекорд найстаршого олімпійського чемпіона в світі.

У яких видах спорту перемагають вікові спортсмени

Вікові спортсмени не поспішають в останні роки йти зі спорту, вони продовжують прагнути до нових спортивних досягнень, беруть участь в Олімпіадах і досить часто стають олімпійськими чемпіонами.Хокей - віковий вид спорту

Чимало старих олімпійських чемпіонів серед хокеїстів. Цей вид спорту дозволяє і після сорока успішно брати участь у світових змаганнях. Так, Петро Недеолог є володарем олімпійської медалі, продовжуючи грати в хокей. У 2014-му році у віці сорока двох років він вийшов на лід у складі збірної Чехії.

Нерідко чемпіонами стають вікові біатлоністи. Можна навести приклад дворазового олімпійського чемпіона росіянина Сергія Чепікова. У 2006-му році він завоював медаль у віці тридцяти дев'яти років.У лижних гонках часто беруть участь спортсмени старше тридцяти років

Відома скелетоністка Дафф Гібсон завоювала олімпійську медаль у 2006-му році в Турині. Їй було тридцять дев'ять років. Вікові спортсмени не раз здобували перемоги в таких олімпійських дисциплінах, як метання ядра, бокс, боротьба, лижі, гімнастика, баскетбол та ін.

Найстаріші олімпійські чемпіони на іграх у Сочі

Як тільки Олімпіада в Сочі стартувала, з'явилося багато інформації про спортсменів-учасників. Уболівальникам були цікаві про них всі подробиці, це стосується і віку. Можна назвати олімпійських чемпіонів, які брали участь у Сочинській олімпіаді, при цьому входили до числа найстаріших. Один з них - Альберт Демченко. Ця зимова Олімпіада стала для нього сьомою. Альберт - рекордсмен за участю в зимових іграх. Олімпійське «срібло» спортсмен завойовував у 2006-му і в 2014-му році. Деякі російські фахівці вважають, що санний спорт зберігся в країні багато в чому завдяки Демченку. На момент завоювання медалі йому було сорок два роки.Альберт Демченко рекордсмен - він брав участь у семи олімпіадах

Знаменита ковзанярка з Німеччини виступала на Сочинській Олімпіаді у віці сорока одного року - це Клаудіа Пехштайн. Вона вперше брала участь в іграх у дев'ятнадцятирічному віці і стала бронзовою призеркою. Після цієї перемоги, Клаудіа протягом п'яти наступних Олімпіад доводила, що залишається кращою.Клаудіа Пехштайн одна з найстарших спортсменок, які стали олімпійськими чемпіонами

Сорокарічний норвезький біатлоніст Уле-Ейнар Бйорндален один найстаріших олімпійських чемпіонів в Сочі і найстаріший чемпіон в індивідуальних видах спорту. Він володар восьми золотих медалей.Бйорндален попри вік не збирається залишати великий спорт

До числа найстаріших олімпійських чемпіонів Сочі належить і Олександр Зубков зі збірної Росії. Чемпіоном він став у 2014-му році, завоювавши медаль у бобслеї.

Норвежка Маріт Бйорген у скіатлоні на Сочинській Олімпіаді завоювала «золото», ставши найстаршою лижницею, яка зуміла домогтися індивідуальної перемоги. Її вік - тридцять три роки. Відомо, що йти зі спорту вона не збирається.Бобслеїст Олександр Зубков став олімпійським чемпіоном у 39 років

Вже за сорок спортсмену Арміну Цоггелеру. Він завоював бронзову медаль в санях. Ця Олімпіада стала для нього шостою, причому на всіх шести своїх Олімпіадах Армін не залишався без медалей.

Найстаріший олімпійський чемпіон в історії

Найстаршим чемпіоном в історії Олімпійських ігор є Оскар Сван. Вже багато років цей титул залишається за ним. Дивно те, що у своїх перших іграх спортсмен взяв участь у змаганнях зі стрільби у віці шістдесяти років. Це сталося на Лондонській Олімпіаді в 1916-му році. Сван був нагороджений золотою медаллю, проте не став найстаршим чемпіоном тих ігор. У 1916-му році олімпійською золотою медаллю був нагороджений ірландський спортсмен Джошуа Міллнер. Він був на кілька місяців старше Свана.

Через чотири роки на своїй другій Олімпіаді в житті у віці шістдесяти чотирьох років спортсмен знову зміг завоювати золоту нагороду за стрільбу одиночними пострілами по «біжачому оленю» зі ста метрів. Після Олімпійських ігор у Стокгольмі 1912-го року Сван знайшов титул найстарішого призера. Відтоді цей віковий рубіж не вдалося подолати жодному зі спортсменів усього світу.Оскар Сван почав свою велику спортивну кар'єру в 60 років

В Олімпійських іграх, що проходять в Антверпені в 1920-му році, Оскар Сван знову взяв участь. Він виграв «срібло» у віці сімдесяти двох років. Відтоді вік цього чемпіона став найбільшим в історії ігор.Оскар Сван став найстарішим олімпійським чемпіоном у 72 роки

Спортсмен планував взяти участь в Олімпіаді 1924-го року, проте не зміг цього зробити через похитнулося здоров'я. У Свана були деякі дивацтва. Він був надзвичайно забобонний, стріляв завжди в одному і тому ж одязі, а саме - в чорному капелюсі і чорному пальті. Спортсмен носив довгу бороду і довге волосся. Для нього не існувало жодних нагород, крім золотих. «Бронзу» і «срібло» він міг викинути або подарувати першому зустрічному. Сван помер у 1927-му році. Його син - продовжувач династії. Він так само брав участь в Олімпіадах разом з батьком, беручи участь у змаганнях зі стрільби. Він зміг завоювати кілька золотих, срібних і бронзових медалей. Син і батько на двох завоювали п'ятнадцять олімпійських нагород.

Але навіть найстарішому олімпійському чемпіону далеко до кавказьких довгожителів. На сайті uznayvse.ru є детальна стаття про те, як люди доживають до 100 і більше років.